OS NOSOS PATROCINADORES

OS NOSOS PATROCINADORES

domingo, 11 de xuño de 2017

CARLOS YOBANNI GARCÍA 3º NO XXI TORNEO DO RGCC

O vilalbés Carlos Yobanni García participou con Galicia na competición por equipos do XXI Torneo do Real Grupo Cultural Covadonga de Xixón, e no que o combinado galego rematou no 3º posto despois de 5 enfrontamentos.
O noso deportist, sendo aínda júnior de primeiro ano da categoría de menos de 66 kg,  participou na categoría absoluta en menos de 74 kg gañando todos os enfrontamentos agás contra Carlos Gilabert do Grupo Covadonga e actual campión de España Sub23 da categoría de peso.
Á cita tamén estaban convocados coa selección galega os vilalbeses Yago López e Roberto Díaz que non puideron asistir por motivos académicos.
Antes da competición, os competidores puideron participar nunha xornada de adestramento da man Oscar Sánchez Silva, seleccionador estatal e adestrador do CAR de Madrid que lles amosou algúns dos segredos da modalidade de loita grecorromana.
Noraboa a todos!
MÁS FOTOS

domingo, 28 de maio de 2017

5º NA XORNADA NORTE DE DEPORTE ESCOLAR

Os loitadores das escolas de Vilalba e Rábade remataron no 5º posto da xornada norte da Liga de Deporte Escolar de loitas olímpicas que se celebrou onte pola mañá na Casa do Deporte do Concello de Lugo.
O noso equipo desprazouse cunha pequena representación de 9 deportistas das escolas de Vilalba e de Rábade conformado improvisadamente a última hora o que non impediu que poidésemos disfrutar desta festa do deporte e bo facer dos máis novos.
O combinado estivo formado polos vilalbeses Alonso Maceira, Bruno Pintos, Alex Carballeira, Hector Somoza e Andi Maceira en prebenxamíns e Xiao Seoane en benxamín, e os rabadenses David Abelairas e Jennifer Gómez en benxamín e Lois López en Alevín.
Os loitadores os acompañaron o cadro técnico formado por Marcos Carral, Ramón Monasterio, Carlos Sarita Yobanni e Iván Castro.
Con este posto, o Vilalba-Rábade clasifícase para a Final B da Liga de Deporte Base que se disputará o próximo 17 de Xuño en Vila de Cruces, e para a  que non temos confirmada asistencia aínda debido a que este venres rematou a tempada de adestramentos das escolas deportivas.
Noraboa a tod@s!

domingo, 23 de abril de 2017

TORNEO INTERNACIONAL DE JÓVENES PROMESAS

Tres dos nos deportistas veñen de disputar o Torneo Internacional de Xoves Promesas que se celebrou esta tarde no Pavillón Esperanza Lag de Elche para o que foron convocados pola selección española tras a súa clasificación nos pasados campionatos de España.
O torneo, cita internacional máis importante do estado das categorías previas á absoluta, acolleu a centos de loitadores de diversos países europeos das categorías cadete e júnior.
Yago López acadou o ouro en cadete en menos de 100 kg e a prata na categoría júnior en menos de 97 kg caendo na final ante o loitador de Georgia  Givi Matcharashvili. Carlos Yobanni García acadou a prata en júnior menos de 60 kg tras caer na final ante o georgiano Taimuraz Vanishvili e Roberto Díaz Orosa conformouse co bronce tras loita a repesca ao perder en primeia rolda ante o tamén georgiano Ramaz Turmanidze.
Agora os nosos deportistas permanecerán concentrados coa selección española no CAR Infanta Cristina de San Javier (Murcia) co obxectivo de preparar as próximas citas internacionais.

Noraboa a todos!

domingo, 9 de abril de 2017

LUCENSES NOS CAMPIONATOS DE ESPAÑA ESCOLAR E JUNIOR

Os nosos deportistas veñen de disputar os campionatos de España das categorías escolar e júnior que se celebrou onte pola tarde no Palacio dos deportes de Oviedo e onde colleitaron 4 preseas que se suman ás 4 acadadas o mes pasado nos estatais cadete e sénior.
En categoría escolar Rubén Fraga acadou o bronce en libre olímpica en menos de 73 kg, mentres que Samuel García en menos de 47kg e Martín Pena en menos de 85 kg non tiveron moitas oportunidades de loitar polas medallas clasificándose no  7º e 4º posto respectivamente.
Na categoría júnior os mellores resultados foron as pratas de Yago López en menos de 97kg e Roberto Díaz en menos de 55kg , mentres que Carlos Yobani García fíxose co 3ºposto en menos de 60kg.
O Vilalba acadou o 7º posto por equipos na categoría escolar e o 4º posto en júnior.
O Rábade tamén tivo representación no máximo evento  estatal da categoría júnior, no que Laura Pena en menos de 48 kg acadou un 6º posto e Laura Arias en menos de 55kg o 4º posto, o que lle valeu ao Rábade o 7º posto por equipos.
Varios destes deportistas participarán agora nas concentracións preparatorias dos torneos internacionais clasificatorios para os europeos cadete e júnior.

Noraboa a todos.
VER MÁIS FOTOS

sábado, 25 de marzo de 2017

CUBA FAI HISTORIA CO SEU 13º CAMPIOANTO DE ESPAÑA

Remata a máxima proba estatal das categorías cadete e sénior cunha moi boa participación dos clubs lucenses que desprazaron 8 deportistas á cidade do Lérez e colleitando un total de   sete medallas.
Aínda que todos os lucenses tiveron unha grande participación, parécenos de xustiza resaltar en primeiro lugar a vitoria de José Cuba,  que con este ouro xa son trece veces as que acada o título de campión de España sénior, toda unha fazaña nun deporte tan esixente como o da loita e, dende logo, o mellor xeito de deixar claro aquel “aínda non me retiro” que  exclamou cando regresou á competición a tempada pasada tras da grave lesión no Villa de París que o deixou fóra da loita pola clasificación olímpica.
O vilalbés acadou a vitoria vencendo a todos os rivais por superioridade técnica e sen perder un só punto en toda a competición, unha mostra máis de que está preparado para os principais circuítos internacionais.
Tamén é de resaltar o bronce de Gergana Dimitrova do Rábade en cadete menos de 65 kg, que tras caer en primeira rolda ante a madrileña Rodríguez, acadou o terceiro posto na repesca vencendo á valenciana Ojeda. Sen dúbida unha mostra do gran traballo que Marcos Carral está a facer na escola de Rábade.
O resto de loitadores da provincia tamén tiveron unha grande participación, destacando de entre todos a Yago López do Vilalba que acadou o seu segundo título de campión de España cadete en menos de 100 kg, categoría na que a pesares de non estar moi concorrida amosou unha gran superioridade.
Os tamén vilalbeses Roberto Díaz e Carlos Yobani García acadaron o bronce en menos 57 kg e menos de 61 kg respectivamente. Temos que lembrar que ambos loitadores competiron na categoría sénior sendo aínda júniors de  primeiro ano polo que precisaron unha autorización especial para disputar a categoría. Roberto enfrontouse en primeira rolda ao balear Metrivelli, deportista de orixe georgiano que defendía título tras varias tempadas como número 1 do combinado español. Tras varios combates de repesca puido acadar o terceiro posto tras vencer ao leonés Acosta. Carlos pola súa banda, venceu en primeira rolda ao valenciano Suárez caendo en semifinais ante o catalán Rivera, na repesca tamén acadou o podio tras vencer ao madrileño del Moral.
A festa de presear pechouse co lucense Nicolás Gredilla que tras caer por un erro técnico na final tivo que conformarse cun meritorio segundo posto.
O  escolar Rubén Fraga do Vilalba fíxoselle moito categoría cadete en menos de 69 kg caendo en primeira rolda. Este novo loitador terá unha segunda oportunidade no campionato de España Escolar que terá lugar en Asturias a mediados de abril.

Noraboa a todos e a seguir traballando!

VER MÁIS FOTOS